‘De Hounspolder’, een nieuw gedicht van de Dichter van Fryslân

04/12/2025

‘De Hounspolder’ is het nieuwste gedicht van Arjan Hut als Dichter van Fryslân. Vandaag ook te lezen in het Friesch Dagblad, de Leeuwarder Courant en op de website van Omrop Fryslân.

De Dichter van Fryslân, Arjan Hut: “De mens maakte van de zee een polder. Wat zal er nu van de polder worden? Wat hebben de ‘niet-mensen’ die in de polder leven in te brengen? Bij dit gedicht heb ik me laten inspireren door het werk van schrijver-filosoof Eva Meijer.”

De Nederlandse vertaling door Jantsje Post en de Engelse vertaling van David Colmer zijn terug te lezen op de website van het project Dichter van Fryslân.

Nieuw gedicht Dichter fan Fryslân

13/11/2025

‘Op Schiermonnikoog’ is het nieuwste gedicht van Arjan Hut als Dichter van Fryslân. Vandaag ook te lezen in het Friesch Dagblad, de Leeuwarder Courant en op de website van Omrop Fryslân.

Dichter fan Fryslân Arjan Hut een jaar langer Dichter fan Fryslân

23/10/2025

Arjan Hut blijft ook in 2026 Dichter fan Fryslân. Provinciale Staten van Fryslân hebben daar eerder dit jaar mee ingestemd. Bijgevolg kan Arjan Hut, die in 2023 officieel benoemd is tot Dichter fan Fryslân, zijn werk en projecten als poëtisch ambassadeur een jaar langer voortzetten. Zo opent hij in november op het literatuurfestival Meet Me at the Lighthouse een door hem samengestelde wandelexpositie met bijzondere boekomslagen van Friese dichtbundels.