Laatste gedicht Nyk de Vries als Dichter fan Fryslân

13/10/2021

Vandaag verscheen alweer het laatste gedicht van Nyk de Vries als Dichter van Fryslân. Deze keer een gedicht speciaal in het teken van Roze Zaterdag, het gedicht ‘Call me by your name’. Het gedicht werd ook gepubliceerd in de Leeuwarder Courant, het Friesch Dagblad en op de website van Omrop Fryslân. De Nederlandse vertaling is van de dichter zelf. De Engelse vertaling is gemaakt door David Colmer.

Op vrijdag middag 12 november om 16:00 uur (inloop 15:30 uur) wordt tijdens Explore the North de nieuwe Dichter van Fryslân bekendgemaakt in de Westerkerk in Leeuwarden. Voorafgaand aan de officiële benoeming door gedeputeerde Sietske Poepjes neemt Nyk de Vries afscheid als Dichter van Fryslân met de presentatie van zijn nieuwste dichtbundel ‘Asman’.

U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Aanmelden via: info@dichterfanfryslan.nl. Uw Corona QR-code zal worden gescand bij de ingang. Er kunnen maximaal 75 mensen worden toegelaten in de zaal. Toegang op basis van volgorde van aanmelding.

Dichter fan Fryslân Arjan Hut een jaar langer Dichter fan Fryslân

23/10/2025

Arjan Hut blijft ook in 2026 Dichter fan Fryslân. Provinciale Staten van Fryslân hebben daar eerder dit jaar mee ingestemd. Bijgevolg kan Arjan Hut, die in 2023 officieel benoemd is tot Dichter fan Fryslân, zijn werk en projecten als poëtisch ambassadeur een jaar langer voortzetten. Zo opent hij in november op het literatuurfestival Meet Me at the Lighthouse een door hem samengestelde wandelexpositie met bijzondere boekomslagen van Friese dichtbundels.

‘Niet op ons’, nieuwste gedicht Dichter fan Fryslân

23/10/2025

‘Niet op ons’ is het nieuwste gedicht van Arjan Hut als Dichter van Fryslân. Vandaag ook te lezen in het Friesch Dagblad, de Leeuwarder Courant en op de website van Omrop Fryslân.